Тисовець

За 11 кілометрів на південь від Чернівців на крутих берегах річок Дереглуй і Тисовець розкинулося мальовниче село Тисовець. Унікальність села полягає в тому, що воно протягом століть зберігає народні звичаї і традиції.

Свою назву село «позичило» у червоних дерев – тисів, що рясно колись росли на цій території. Біля урочища Тисовий яр зберігся єдиний вид тиса в Україні – тис ягідний, що належить до хвойних порід і росте досить повільно – аж 3-4 тисячі років.

Неподалік села, що розкинулось на берегах Дереглую та мальовничих пагорбах є пам’ятка природи – Тисовий яр. Він – один з чотирьох місць, де росте у природі рідкісне дерево – ягідний тис. Найстарішим деревам в урочищі – близько 500 літ.

Найстаршою будівлею села є місцевий храм Дмитрія Солунського 1892р., а також школа та приміщення залізничної станції, котрі звели за час Австро-Угорщини. Не можна не згадати про пам’ятник репресованим у центрі села та могилу воїнів австрійської армії – учасників І світової війни.

По лівий бік вулиці Чернівецької побачимо кіркут – єврейське кладовище. Цвинтар був відновлений у 30-ті роки завдяки пожертвуванням нащадків землевласника Самуеля Оренштайна. Серед кам’яних надгробків стоїть пам’ятний знак у вигляді підкови з шестикутною зіркою, встановлений в пам’ять про більш ніж 250 євреях, закатованих нацистами у 1941 році.

Село Тисовець прославила на весь світ відома поетеса Анна Дущак.