A A A K K K
для людей із порушенням зору
ВЕЛИКОКУЧУРІВСЬКА СІЛЬСЬКА ОБ'ЄДНАНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Чернівецька область, Чернівецький район

ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО, КУЛЬТУРНОГО, ДУХОВНОГО РОЗВИТКУ ВЕЛИКОКУЧУРІВСЬКОЇ СІЛЬСКОЇ РАДИ НА 2017 РІК

І. Вступ.

1.1. Пріоритетні цілі та завдання діяльності сільської ради на 2017 рік

        Програма соціально-економічного, культурного, духовного розвитку  населених пунктів Великокучурівської сільської ради   на 2017 р. (далі - Програма) розроблена відповідно до вимог законів України "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України", "Про місцеве самоврядування в Україні",   стратегії  розвитку Великокучурівської сільської ради  на період  2017 -2020  роки.

       У Програмі визначено цілі та завдання соціально-економічної та культурної політики сільської ради на 2017 р., спрямовані на розвиток населених пунктів – роботи з  благоустрою, виконання будівельних та ремонтних робіт на об’єктах комунальної та інших форм власності, поповнення дохідної частини бюджету з метою формування якісного та безпечного середовища життєдіяльності населення громади .

      Заходи Програми фінансуються за рахунок коштів бюджету громади , субвенцій з державного бюджету, коштів підприємств та інвесторів.

      У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до Програми затверджуються сесією Великокучурівською сільської ради за поданням сільського голови або відповідних постійних депутатських комісій.

       Звітування про виконання Програми здійснюється за підсумками року.

       Програма направлена на:

       - реалізацію  заходів, спрямованих  на створення  правових, фінансових, соціально-економічних, організаційно-господарських умов розвитку громади, розв'язання соціально-побутових проблем населення та його соціального захисту;

       - гармонійний  та скоординований  розвиток  підприємництва, економіки та інфраструктури  територіальної  громади;

       - скоординовану  роботу  сільської ради, виконавчого комітету, громадських і релігійних організацій, навчальних  закладів  та культурно-просвітницьких  закладів, повязаної  з розвитком  духовності, захистом  моралі  та формування  здорового сопособу  життя;

         - створення умов для  гармонійного  розвитку    молоді, задоволення їх  потреб в професійному  самовизначенні, забезпеченні їх  соціальних  гарантій, виховання  відповідальності перед суспільством  та високої  духовності;

        - забезпечення  стабільного і ефективного  функціонування   та покращення матеріально-технічної  бази  закладів  охорони  здоровя, освіти, культури, спорту та духовності.

 1.2. Аналіз економічного і соціального розвитку територіальної громади Великокучурівської сільської ради  за попередній період (2016р.) 

 Протягом січня-грудня   2016 року виконкомом Великокучурівської   сільської ради проводилась значна робота спрямована на забезпечення зростання економіки громади та вирішення проблемних питань в усіх галузях .

 Бюджет 2016  року становив: по загальному фонду 

 доходи – станом на 31.12.2016 року - 48 627 540,03грн,

 видатки  станом на 31.12.2016 року –   43 512 613, 67 грн.

     Серед платників, які забезпечують стабільні надходження до бюджету, варто назвати такі   підприємства: Великокучурівське ССТ,  Чернівецьке військове лісництво, ТОВ «Євровіндовс», ПАТ «Укрзалізниця», ПП Семенович В.Н., Яцко Я.В., Семенович І.І., Григорчук О.М., Луківський І.Г. та інші.

В структурі надходжень податків і зборів по сільській раді найбільш питому вагу займають податки:

- єдиний податок -  2866837,49  грн

-акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів-   470183,2 грн.

Плата за землю –  1599024,07 грн.

Транспортний податок – 50000,00 грн.

Рентна плата  за спеціальне  використання лісових ресурсів – 74 801,98 грн.

Податок доходи фізичних осіб – 2699468,83 грн.

        Для мобілізації  коштів до сільського бюджету протягом року посилено контроль за повнотою  сплати платежів до сільського бюджету,  термінами укладення договорів оренди на земельні ділянки, та їх реєстрація. Проводилась робота щодо залучення до  сплати земельного  податку та орендної плати суб’єктів господарювання, які використовують земельні ділянки для здійснення комерційної або виробничої діяльності без офіційного оформлення.

Серед основних чинників, які негативно впливають на наповнення бюджету є:

 -   приховування реальної заробітної плати суб’єктами підприємницької діяльності та легалізація робочих місць;

-    приховування приватними підприємцями кількості продажу акцизних товарів;

 -   використання земель без оформлення договорів оренди;

 Водночас не вирішеним залишається ряд питань. Станом на 01.01.2017 року частково  виконана інвентаризація земель сільської ради, не встановлено в натурі межі сільської ради.   Відсутність генеральних планів, нормативно-грошової оцінки земель  населених пунктів громади.

 Стратегічною метою сільської ради є виконання наступних робіт:

 - оновлення проектно-кошторисної документації на будівництво школи в селі Тисовець ;

-  розроблення генеральних планів населених пунктів Великокучурівської сільської ради;

- розроблення нормативно-грошоовї оцінки населених пунктів громади;

- придбання нового пожежного автомобіля;

- завершення капітального ремонту ФАПу в селі Глибочок;

- асфальтування  та освітлення вулиць комунальної власності;

- заміна вікон та дверей в Годилівському НВК, Великокучурівській ЗОШ;

- утеплення фасаду Снячівської ЗОШ;

- реконструкція Снячівської ЗОШ;

- виготовлення правовстановлюючих документів на право власності на всі комунальні установи Великокучурівської сільської ради;

- благоустрій  території населених пунктів громади.

 

 ІІ. Соціальна сфера.

 2.1. Демографічна ситуація

Населення  громади налічує  14344 чоловік.  З  них  близько 550  чоловік  належать  до пільгових  категорій:  інваліди війни, учасники  бойових  дій ВВ, учасники АТО (77 чол.) вдови, учасники  ліквідації  аварії  на  ЧАЕС, переселенці, діти-інваліди  та діти, залишені  без  батьківської  опіки.Тому  увага  виконкому сільської  ради  і надалі  буде  прикута  до соціального  захисту   саме  цих  верств  населення.

Станом на 01.01.2017  року  по  Великокучурівській  сільській раді: 

померло-152 осіб,

народилось -148 дітей,

зареєстрували шлюб- 52 пари.

      Соціальний захист людей похилого віку, ветеранів, учасників  АТО, є одним з пріоритетних напрямків соціальної політики та передбачає здійснення заходів, спрямованих на створення умов, що забезпечують економічне і моральне благополуччя, а також надання їм додаткових прав і гарантій. У  Великокучурівській громаді  реалізуються державні соціальні програми, в ході яких здійснюються заходи щодо поліпшення становища громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, учасників АТО, які проживають в сільській місцевості, забезпечення доступності медичної допомоги, культурно-дозвільних та інших послуг, сприяння активній участі літніх людей у житті суспільства. Вживаються заходи по залученню трудових колективів до соціальної підтримки ветеранів праці, інвалідів та інших категорій громадян.

      На протязі 2016 року  виконкомом сільської ради, жителями , приватними підприємцями громади, релігійними організаціями   неодноразово надавалась благодійна  допомога учасникам АТО та незахищеним верствам населення  громади.

       Виконавчим комітетом сільської ради ведеться облік всіх категорій населення, які потребують соціального захисту.

              По категоріях:

інваліди війни

5

Прирівняні  до інвалідів війни

5

учасники бойових дій

79

учасники війни

215

сім’ї загиблих

2

учасники ліквідації аварії на ЧАЕС

32

учасники війни в Афганістані

23

переселенці з зони відселення

21

діти-сироти

-

діти без батьківської опіки

-

діти інваліди

44

Кількість багатодітних сімей

237

Кількість неповних сімей

117

Кількість неблагополучних сімей

19

Кількість малозабезпечених сімей

149

Кількість одиноких престарілих

290

Учасники АТО

77

         Виконавчим комітетом сільської ради надається допомога у оформленні документів на одержання соціальних допомог.

       Станом на 01.01.2017 року  до виконавчого комітету Великокучурівської  сільської ради  надійшло 2044 заяв  від жителів села  на оформлення субсидії, отримали субсидії 1844 сімей.

        Досягнення сталого демографічного розвитку відбуватиметься шляхом створення необхідних умов для збереження і зміцнення репродуктивного здоров’я населення, формування та стимулювання здорового способу життя, розв’язування проблем гігієни і безпеки праці, підтримки молоді, стабілізації стосунків у сім'ях, допомоги у вихованні дітей, організації змістовного дозвілля та відпочинку, захисту інвалідів та людей похилого віку, забезпечення розвитку освіти та культури.

         Для поліпшення демографічної ситуації головними завданнями в 2017 році передбачається:

- проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи стосовно права на окремі види державної допомоги сім’ям, у яких народилися діти;

- створення сприятливих умов для поєднання жінками професійної зайнятості з материнством;

 2.2. Завдання сільської ради та центру соціальних служб:

 - всебічне зміцнення правових, моральних та матеріальних засад сімейного життя; 

- запровадження правової, психолого-педагогічної та організаційно-методичної системи з метою створення оптимальних соціально-економічних умов для повноцінного виховання дітей у сім`ї; 

- забезпечення соціальних заходів, спрямованих на вихід сімей із складних життєвих обставин;

- поширення соціальної реклами щодо пропаганди позитивного іміджу сім`ї та її соціальної підтримки, популяризації сімейного життя, формування національних сімейних цінностей з питань здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров’я; 

- cприяння дотриманню державних гарантій щодо дітей, які влаштовані у прийомні сім`ї та під опіку чи піклування громадян; 

- попередження соціального сирітства.

 

 

 2.3. Підтримка сім’ї, дітей та молоді.

        У ході економічного  та соціального реформування з’явився ряд несприятливих факторів, які негативно впливають на стан сімей. Передусім це стосується демографічної ситуації, репродуктивного здоров’я, економічного стану сімей, сімейного безробіття, виховання дітей у сім`ї та їх навчання. Потребують розв’язання проблеми професійної підготовки, продуктивної зайнятості, охорони здоров’я, соціального забезпечення.

 Останніми роками спостерігається нестабільність рівня життя більшості сімей громади.

 З метою збереження родинних стосунків, надання соціальної підтримки сім’ям, які потребують допомоги, запобігання раннього соціального сирітства, реалізується соціальна программа.

 Основні завдання та заходи на 2017 рік:

 З свого боку, в межах своїх повноважень та можливостей, сільська рада основними цілями та завданнями щодо демографічної політики в громаді ставить перед собою такі завдання:

 ● Подолання негативних тенденцій відтворення населення;

● Допомога переселенцям з зони АТО.

● Допомога малозабезпеченим та кризовим сім'ям.

● Допомога сім'ям  учасників АТО.

 2.4. Зайнятість населення та ринок праці.

 На території сільської ради розташовано понад 91  підприємств, установ та організацій, в яких працює близько  159 чоловік, 60% з яких місцеві жителі. Всього на території громади  зареєстровано близько 8632 чол. працездатного населення,  близько 2345 громадян працюють в м.Чернівцях; у м.Сторожинець та інших населених пунктах району - близько 2%, стоять на обліку в центрі зайнятості-   22 громадян.

 У рамках регіональної програми зайнятості населення передбачити здійснення комплексу заходів, спрямованих на активізацію економічної діяльності населення, розширення сфери застосування праці, „детінізації” зайнятості, зменшення диспропорції між попитом та пропозицією робочої сили, створення умов для самостійної зайнятості та соціальної підтримки незайнятих, зареєстрованих у державній службі зайнятості, у тому числі:

 - залучення до громадських робіт безробітних громадян;

-  посилення контролю за дотриманням вимог законодавства про працю, зайнятість населення та про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, забезпечення реалізації прав і гарантій працівників, недопущення випадків використання найманої сили без належного оформлення трудових відносин з роботодавцем;

 - підвищення мобільності робочої сили шляхом поширення інформації про стан регіональних ринків праці.

 Основні завдання та заходи на 2017 рік:

 ● сприяння зайнятості населення, зниження рівня безробіття;

●створення  додаткових  робочих місць;

● сприяння розвитку підприємництва;

 ІІІ. Гуманітарна сфера.

3.1.Сільська рада.

 1.

Модернізація центру надання адмінстративних послуг

Орієнтовна вартість

500 тис.грн.

Місцевий бюджет

             Всього орієнтовно :  500 тис.грн.

 

 3.2. Охорона здоров’я 

  На території  Великокучурівської сільської ради функціонує  три АЗПСМ та три ФАПи, які знаходяться на утриманні сільського  бюджету.

       Медичні  працівники обслуговують  населення  громади  в кількості  14344 чоловік. 

        Значна увага приділяється проведенню диспансерних оглядів та оздоровленню сільського населення. Під постійним контролем перебувають питання медичного забезпечення сільського населення, наближення медичної допомоги до сільських жителів, покращення медичного обслуговування матерів і дітей з метою запобігання материнській, дитячій та перинатальній смертності, захворюваності новонароджених, захворюваності населення на туберкульоз.

  Завдання та заходи на 2017 рік:

  -    вжиття додаткових заходів щодо подальшого покращення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів шляхом залучення різних джерел фінансування;

 -   пріоритетне проведення профілактичних, лікувально-діагностичних та протиепідемічних заходів, реалізація державних програм спрямованих на попередження серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань, протидію захворюванням на туберкульоз та СНІД, боротьбу з онкологічними захворюваннями;

 -   забезпечення в повному обсязі виконання заходів профілактики інфекційних і неінфекційних захворювань, обсягів профілактичних оглядів населення та імунопрофілактики, санітарно-освітньої роботи серед населення;

 -   профілактика захворюваності, посилення пропаганди та стимулювання здорового способу життя шляхом надання фізкультурно-спортивних і оздоровчих послуг різним верствам населення в дитячих дошкільних закладах, загальноосвітніх школах. 

 

 На  2017 рік  плануються  такі  роботи:

№п/п

Назва заходу

Орієнтовна  вартість

Джерело фінансування

1.

Придбання автомобіля сімейної медицини  для обслуговування жителів громади

300  тис.грн

Місцевий бюджет

2

Благоустрій території  Великокучурівської АЗПСМ

200 тис.грн

Місцевого  бюджету

3

Благоустрій території ФАП с.Глибочок

50 тис.грн.

місцевого бюджету

4

Придбання медикаментів та мед.обладнання

100  тис.грн.

 місцевого бюджету

5

Утеплення фасаду Великокучурівської АЗПСМ

500 тис.грн.

Місцевий бюджет

         Всього орієнтовно :  1150,00 грн.

 

 3.2. Освіта

В громаді  є  дві  ЗОШ І-ІІІ ступенів, одна ЗОШ І-ІІ ступенів та Годилівський НВК, дошкільні  навчальні  заклади «Малятко» та «Перлинка».

У навчальних закладах навчається  1378   учнів . Кількість вихованців дошкільних навчальних закладів 245.   Завдячуючи приватному підприємцю  Галунга Ю.М.,  який взяв в оренду приміщення харчоблоків навчальних закладів громади мають змогу харчуватися всі бажаючі учні, в тому числі і діти пільгових категорій. Педагогічний  колектив працюватиме  над продовженням  розвитку  самоврядування  учнів,  як  засобу  демократизації  сучасної  школи.

 Основні завдання та заходи на 2017 рік:

 - забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітей та учнівської молоді, що проживають на території сільської ради, забезпечення інноваційного розвитку освіти;

 -    охоплення всіх дітей дошкільного та шкільного віку відповідною дошкільною та загальною середньою освітою; 

-   зміцнення навчально-матеріальної бази сільських шкіл;

 -   підготовка учнів до зовнішнього незалежного оцінювання;

 -   створення умов для забезпечення змістовного дозвілля учнів

      та оздоровлення учнів під час літніх канікул;

 -    посилення взаємодії та співпраці   Велиокучурівською сільською радою, як органом місцевого самоврядування та навчальними закладами.

 

На  2017 рік  плануються  такі  роботи:

№п/п

Назва заходу

 Орієнтовна Вартість

Джерело фінансування

1

Оновлення проектно-кошторисної документації на будівництво Тисовецької ЗОШ

500тис.грн

 Сільський  бюджет

2

Капітальний ремонт котельні та утеплення фасаду  Снячівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

1050,00 .грн.

Сільський  бюджет

3

Заміна вікон та дверей в Годилівському НВК та Великокучурівської ЗОШ

400 тис.грн

 Сільський бюджет

       
       

4

 

Оздоровлення дітей

200  тис.грн

Сільський бюджет

 

 

5

Реконструкція Тисовецької ЗОШ

1500,00 тис.грн

Сільський бюджет

Всього орієнтовно  : 3 млн. 650тис.грн.

 

3.3. Культура

 На території громади  знаходяться  3 Будинки культури,  4 бібліотеки і 2 клуби.

 В закладах культури працюють фольклорні колективи «Тисівчанка», «Снячівчанка», «Молодички – жартівники», гуртки художньої самодіяльності. Всі учасники цих колективів беруть активну участь у різних заходах та святах села.

На території функціонує музична школа  де навчається  159  учнів  та працює 26  викладачів.

 

 Основні завдання та заходи на 2017 рік:

- охорона, збереження і розвиток культури  народної творчості, культурного розмаїття, створення належних умов для творчості, естетичного виховання молоді, виявлення та підтримка талановитої молоді, забезпечення надання доступних культурно-мистецьких послуг та задоволення соціально-культурних потреб населення;

  -   придбання музичних інструментів в межах бюджетних асигнувань; 

-   збереження пам’яток архітектури та історико-культурної спадщини; 

-   організація змістовного дозвілля та культурного обслуговування населення;

 -    комплектування фонду бібліотеки літературою та періодичними виданнями;

 -     забезпечити проведення державної політики щодо релігії та церкви, забезпечити право кожного громадянина на свободу світогляду.

   Як і в минулому році  будуть проводитись заходи, щодо святкування свята Івана Купала, Дня молоді , Дня села та інші.

 

 Основні завдання та заходи на 2017 рік:

 ● проведення культурно - масових заходів; 

● здійснювати допомогу  та вирішувати потреби закладів культури за рахунок спонсорів.

 

 На  2017 рік  плануються  такі  роботи:№п/п

Назва заходу

Орієнтовна  Вартість

Джерело фінансування

1

Відкриття музею-садиби імені Анни Дущак в селі Тисовець

50, 0 тис.грн.

 Сільський  бюджет, спонсорські коштів

 2

Відновити опалення в Будинку народної творчості в селі Снячів та фасаду

200,0 тис.грн.

Сільський  бюджет

3

Фасад будинку культури сіл Великий Кучурів та Тисовець, Годилів

1250, 0 тис.грн.

Сільський бюджет

Всього  орієнтовно :  1млн. 500 грн.

 

 3.4. Фізична культура і спорт

 Основні завдання та заходи на 2017 рік 

 З  метою проведення державної політики у розвитку спорту Великокучурівська сільська рада прикладає немало зусиль для  реалізації наданих  ій повноважень в галузі фізкультури і спорту:

 -   виконання основних завдань реалізації програми розвитку футболу;

-    виконання   заходів  для розвитку  волейболу;

-    збільшення чисельності населення, яке займається всіма  видами  фізкультурно-оздоровчої, спортивної роботи, в т.ч. дітей  і    підлітків;

-    зміцнення матеріально-технічної бази галузі.

 

 Основні завдання та заходи на 2017 рік: 

 

 №п/п

Назва заходу

 Орієнтовна Вартість

Джерело фінансування

1

Завершення облаштування штучним покриттям сільського стадіону в селі Великий Кучурів та Тисовець

500.00 тис.грн.

 

 

 

Сільський  бюджет

2

Підтримка  футбольних

команд

50 тис.грн(проект)

 

 

 

Сільський  бюджет

 всього  орієнтовно: 550 тис.  грн.

 

 IV. ОСНОВНІ НАПРЯМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ВЕЛИКОКУЧУРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ.

 4.1. Ресурсне забезпечення розвитку громади

 Цілями діяльності сільської ради є підвищення ефективності фінансово-бюджетної політики, забезпечення стабільного функціонування бюджетної системи в умовах фінансово-економічної кризи шляхом зміцнення та збільшення дохідної частини бюджету, підвищення ефективності, оптимізації раціонального використання бюджетних коштів.

 Фінансово-бюджетна політика - це основний інструмент регулювання та стимулювання економічних і соціальних процесів в громаді, що реалізується за рахунок бюджетних ресурсів, власних коштів підприємств, установ та організацій, коштів позабюджетних фондів та коштів інвесторів.

 Основними по наповненню сільського бюджету є Єдиний податок ,акцизний податок  та плата за землю (оренда, податок), податок з  фізичних осіб, податок на нерухоме майно.

 Плата за землю є найбільшою складовою дохідної частини сільского бюджету (100 %).

 Основні завдання та заходи на 2017  рік:

 • забезпечити виконання дохідної частини бюджету;

 • забезпечити своєчасну та в належних розмірах сплату фізичними та юридичними особами податків, зборів та обов'язкових платежів до місцевого бюджету; 

• забезпечити надходження до місцевого бюджету податок на нерухоме майно та кошти на розвиток пайової участі.

Очікувані результати: 

• стабільне функціонування бюджетної системи; 

•  збільшення дохідної частини сільського бюджету; 

• підвищення ефективності використання бюджетних коштів, що дозволить ефективно їх залучати на вирішення першочергових заходів на розвиток інфраструктури громади та соціальній сфері;

 

 4.2.Здійснення структурних перетворень в сфері торгівлі та послуг, направлених на підвищення якості обслуговування.

   Реалізація програм по створенню підприємств побутового обслуговування населення, розвитку автотранспортного обслуговування населення, підвищення ефективності здійснення торгівельної діяльності у відповідності до вітчизняних правових норм.

 -   здійснити структурні перетворення у сфері торгівлі шляхом формування ефективної цивілізованої інфраструктури, насамперед за рахунок створення переважно вітчизняних, сучасних торгівільних об’єктів та подальшого розвитку торгівельних систем, які здійснюють роздрібну торгівлю під однією торговою маркою, мають єдину стратегію діяльності та розвитку фірмової торгівлі місцевих товаровиробників;

-   продовжити впровадження заходів із створення об’єктів побутового обслуговування населення;

-   підтримка на належному рівні мережі автомобільних доріг;

 - здійснення заходів в сфері екологічного захисту та техногенної безпеки.

 

4.3 Охорона навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів.

 Створення умов для поліпшення стану довкілля, зменшення техногенного навантаження на навколишнє природне середовище та людей.

  -  здійснення контролю за дотриманням екологічного законодавства та охорони довкілля при здійсненні індивідуального житлового будівництва;

 -   ліквідація стихійних сміттєзвалищ на території сільської ради;

 -    збільшення лісистості території сільської ради та озеленення населених пунктів.

Запровадити централізований вивіз побутових відходів.

 

 4.4 Реалізація державної політики у сфері захисту населення і території сільської  ради від можливих надзвичайних ситуацій.

 Запровадження комплексу організаційних заходів з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, мінімізації їх наслідків та організації життєзабезпечення потерпілого населення. Підвищення ефективності реагування на техногенні аварії.

 -  забезпечити подальший розвиток та удосконалення створеного потенціалу засобів індивідуального та колективного захисту населення;

 -   забезпечення повного виконання планів проведення комплексних об’єктових навчань, тренувань;

 -   організація співпраці з місцевими засобами масової інформації з питань попередження виникнення та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

 

 5. Розвиток дорожньої інфраструктури

 На території сільської ради нараховується 352 вулиці і провулки  державної і комунальної власності.

Основні завдання та заходи на 2017 рік: 

 №п/п

Назва заходу

 Орієнтовна Вартість

Джерело фінансування

1

Виготовлення  кошторису  та проведення капітального будівництво (асфальтування) частини вулиці Володимира Бузенко, Шевченка  села Великий Кучурів

1 млн.800 грн

Державна субвенція

2

Виготовлення  кошторису та проведення  капітального будівництво (асфальтування) частини вулиці 28 червня села Тисовець

1млн.200 .грн.

Державна субвенція

 

 

3

Виготовлення  кошторису та проведення  капітального будівництво (асфальтування) частини вулиці Центральної села Годилів

1млн.200 тис.грн

Державна субвенція

4

Виготовлення  кошторису  та капітальне будівництво (асфальтування) частини вулиці Головної  села Снячів

800,00 тис.грн

Державна субвенція

5

Підсипка та грейдерування доріг комунальної власності громади

500,00 тис.грн.

Місцевий бюджет

 Всього орієнтовно : 5 млн. 500тис.грн.

 

 Вуличне освітлення

  На даний час функціонує мережа вуличного освітлення    в усіх населених пунктах громади.  Всього встановлено   1968 ліхтарів, що становить в загальному 70%.

Продовжити освітлення існуючої мережі  по вулицях населених пунктів громади. Роботи щодо поліпшення вуличного освітлення потрібно продовжувати та  необхідно встановлювати ліхтарі на ділянках, які цього потребують, заміну електричних ламп на економні. Варто зазначити, що  сільська рада   за використання електроенергії за вуличне освітлення за рік  сплачує  240  тис. грн.

Основні завдання та заходи на 2017 рік: 

№п/п

Назва заходу

Орієнтовна Вартість

Джерело фінансування

1

Освітлення вулиць:

400 тис.грн

місцевого бюджету

Всього орієнтовно :    400 тис.грн.

 6. Зміцнення законності та правопорядку.

 - запобігти поширенню наркоманії та пияцтву;  

- усунення причин і умов, що сприяють втягненню молоді та підлітків у протиправну діяльність;

- підвищити ефективність профілактичної роботи, забезпечити належний правопорядок та громадську безпеку;

- підвищити правову культуру населення, захист прав та свобод громадян;

 -  підвищити ефективність координації зусиль і обміну інформацією між правоохоронними органами та сільською радою в питаннях протидії і профілактики злочинності, забезпеченні громадського порядку; 

-запровадити звітні зустрічі депутатів сільської ради з мешканцями відповідних округів з проблемних питань;

 -домогтися покращення роботи дільничих інспекторів шляхом проведення подвірних обходів, роботи з підобліковими особами, особами схильними до правопорушень, профілактичної роботи  з молоддю населених пунктів  громади;

 -  з метою мінімізації впливу наркоманії на суспільство, спрямувати зусилля на виявлення збувальників наркосировини, місць її виготовлення і розповсюдження, взяття на обліки осіб, які вживають наркотики, проводити

 профілактичні відпрацювання місць відпочинку і оздоровлення дітей з метою забезпечення громадського порядку;

 -   посилити контроль за дотриманням законодавства щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам віком до 18 років;

Для  попередження  та  виявлення  правопорушень, крадіжок заплановано:

№п/п

Назва заходу

Орієнтовна

 Вартість

Джерело фінансування

1

Продовжити фінансувати комплексну програму по боротьбі з злочинністю на території Великокучурівської сільської ради 

200 тис.грн

Сільський  бюджет

     Всього  орієнтовно :  200 тис.грн.

 

Благоустрій

      Велику увагу потрібно приділити роботам з вирубки чагарників та спилювання дерев, що знаходяться в аварійному стані чи загрожують електромережам, прибирання стихійних звалищ, благоустрій кладовищ.

 

Головні проблеми:

недостатня привабливість зовнішнього вигляду території населених пунктів громади; 

недостатнє освітлення вулиць громади; 

незадовільний стан доріг комунальної власності ; 

 

Цілі і пріоритети:

- домогтися привабливого зовнішнього вигляду населених пунктів Великокучурівської сільської ради; 

- домогтися функціонального і зручного для проживання середовища в населених пунктах Великокучурівської  сільської ради;

- домогтися виконання мешканцями громади Закону України «Про благоустрій населених пунктів», «Правил благоустрою і утримання території сільської ради. 

 

 Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:

1.Облаштування тротуарів по центральних дорогах населенів пунктів громади.

 2.Встановлення  дорожніх знаків по обмеженню швидкості біля навчальних закладів та медичних закладів громади.

 3.Зрізання аварійних дерев на території населених  пунктів  Великокучурівської  сільської  ради.

4. Приведення до належного стану територій кладовищ.

5.Облаштування клумб і висадження кущів біля установ та закладів громади.

6.Облаштування  скверу та автостоянки та території  біля сільської ради.

7. Організація весняних і осінніх  толок по благоустрою території населених пунктів.

Очікуваний результат:

- забезпечення благоустрою вулиць та місць загального користування наслених пунктів громади;

 -  благоустрій  на сільських  кладовищах  та братських  могилах.

 

/п

Назва заходу

 Орієнтовна Вартість

Джерело фінансування

1.

Облаштування скверу  відпочинку в селі Великий Кучурів по вулиці Головній (напроти сільської ради)

 

150 тис.грн

Місцевого  бюджету

2

Облаштування дитячо-спортивного майданчика в селах Снячів та Годилів

50,0  тис.грн.

Спонсорські кошти

3

Поточний ремонт пам’ятників воїнам-односельчанам  загиблим в роки ВВВ

30 тис.грн

Місцевий бюджет

4

Облаштування автобусних зупинок

30, 0 тис.грн.

Місцевий  бюджет

5

Благоустрій території сільської ради

70,00 тис.грн.

Місцевий  бюджет

6

Придбання пожежного автомобіля

1800,00 тис.грн.

Місцевий бюджет та за участі міжнародних грантів

7

Придбання службового автомобіля 

200,00 тис.грн.

Місцевий бюджет

 

Всього  орієнтовно :  2330,0 тис.грн.

Фінансове забезпечення програми:

Великокучурівська  сільська  рада  забезпечуватиме  здійснення  заходів  щодо  виконання   Програми  за    рахунок  коштів  місцевого бюджету,  централізованого  забезпечення  виконання  програм,а  також  за  рахунок коштів підприємств всіх форм власності,що знаходяться на території сільської ради та коштів благодійних організацій. 

 

              Сільський голова                                             В.Тодеренчук

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь