Великокучурівська сільська об'єднана територіальна громада
Сторожинецький район, Чернівецька область

Про реформу освіти. 24-25 березня 2017 р. у Львові відбувся форум місцевого самоврядування.

24-25 березня 2017 р. у Львові відбувся форум місцевого самоврядування.
Про реформу освіти - із заступником міністра Павлом Хобзеєм:

«Коли ми говоримо про децентралізацію освіти, то потрібно розуміти 2 речі, які пов’язані з процесом децентралізації: перше - це є професійна освіта, і друге – це є загальноосвітня школа.

Криза в професійній освіті має позитивні речі: побачили неефективність самої системи освіти. Тобто, якщо з міністерства йшли гроші, люди були задоволені, ніхто їх не рахував, податки місцеві йшли від зарплати. І усі були задоволені. Ефективно це все відбувалося чи ні, -  нікого це не цікавило.

Професійна освіта – це є інструмент для соціально-економічного розвитку. І треба на це дивитися, як на соціальний захист.

У системі професійно-технічної освіти є два вектори. Перший – це право особи отримати професійну освіту, яку вона хоче. Другий - відповідність до ринку праці. Коли ринки праці не дуже активні, як зараз в Україні, то є певний розрив. Але вірю, що в майбутньому економіка в Україні підніметься, і тоді буде краще.

На жаль, не всі ставляться до професійної освіти, як до інструменту, а як до тягаря», - зазначив Павло Хобзей, заступник Міністра освіти і науки України.

Відео тут.

Джерело: http://city-adm.lviv.ua« повернутися до списку новин

Cайт розроблений в рамках проекту "U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку", що фінансується спільно Европейським Союзом і його державами-членами: Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією;
впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH