Дата: 10.09.2018 13:44

Шановні жителі Буковини!

В зв’язку із зверненням начальника ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області повідомляємо, що у Чернівецькій області із 14 вересня по 20 вересня 2018 року буде проводитися планова пероральна імунізація м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак) проти сказу.

Вакцинація на території Чернівецької області буде проводитися повітряним розподілом принад з вакциною за допомогою літаків АН 2. Тому, шановні буковинці, коли ви побачите літак АН –2, який розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку,  просимо, не хвилюватись - це лише здійснюється процес вакцинації диких м'ясоїдних тварин. Прохання не брати брикети в руки та не переносити з місця.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі тварини.

Прошу Вас максимально поширити даний лист для ознайомлення.